Multlock çarklı kapı göbeği

Mul-t-lock çarklı kapı göbeği

Bugün sizlere Mul-t-lock çarklı kapı göbeği diğer bir adıyla silindiri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Çarklı diye tabir ettiğimiz kapı göbeği Türkiye`de sadece Mul-l-lock firmasısın ürettiği kapılarda kullanılmaktadır. Başka herhangi bir kilit veya kapı sistemlerinde hiç bir şekilde tercih edilmiyor bunun sebebi tamamen standart dışı olmasıdır fakat buradan güvensiz olduğu anlaşılmasın. Özellikle ülkemizde üretilen çelik kapı, çelik kasa ve alüminyum kapıların malzemesi Kale olduğu için Çarklı silindir tercih edilmiyor sadece Rana Çelik kapı ve Multlock çelik kapı sözünü ettiğimiz ürünü montajlarında kullanıyorlar.  Multlock çarklı silindir ölcüsü standart olarak 2 çeşittir 66 mm ve 81 mm opsiyonlu olarak 81 mm mandallı ( tutamaklı ) tüketici isteğine bağlı olarak sipariş edilebilir.

Multlock Çarklı Kapı Göbeği Montajı : Malesef merkezi kilit sistemi bulunduğundan dolayı iyi bir çilingir ustası tarafından yerine takılması lehinize olacaktır. Biz bu ürünün yetkili servisi ve bayisiyiz kargo ile ürünü temin etme imkanınız var fakat direkt olarak elden almak istiyorsanız telefon irtibatına geçin sizleri en yakın satış noktasına ulaştıralım. Piyasada bulunan başka markalardan farklılık gösteren iç tasarımı herhangi bir hata yapıldığında kullanılmaz hale gelebilir kapıda kalmamanız için sizlere bu uyarıyı yapmakta fayda gördük.

Multlock Çarklı Kapı Göbeği anahtar kartsız kopyalanır mı :  Normalde 81 mm interactive barel ( kapı göbeği, silindir ) Securty kartı olmadan çoğaltılamaz fakat 66 mm uzunluğunda olan Standart çartlı kapı göbeğinin anahtarı malesef kopyalanabilir. Eğer yeni taşındıysanız ve kayıp ettiyseniz mutlaka güvenliğiniz için değişim yapmanızı öneririz.  Eğer İnteractive kilit tercih ettiyseniz kesinlikle kartını saklayın önünüzdeki günlerde yedek anahtar kopyalamak istediğinizde sizden servis bu kartı talep edecektir. Kapınızın veya kilit sisteminizin markası her ne olursa olsun evden çıkış yaptığınızda mutlaka kapınızı kilitleyin aksi halde hırsız rahat bir şekilde evinize girer ve mağdur olursunuz. Her nekadar bir Kale kilit  kadar kaliteli ve güvenli olmasada Multlock çarklı kapı göbeğinin hırsız tarafından açılması oldukça zordur.  Şifreleri çelik olduğundan matkap aracığıyla delinmeye karşı mukavemet sağlar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın