Kale Kilit Gözle Açılan Üretiyor

Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, İçinde bulunduğumuz  yıl yüzde 20’lik bir gelişim ile 285 milyon dolarlık ciro hedefliyoruz  dedik.

Kale Kilit’in surucusu olan Sn. Sadık Özgür’ün tüm yetkileri Kale Endüstri Holding’te Yönetim Kurulu Başkanlığı oğlu Sedat Özgür’e geçti. Sadık Özgür ise holdingin Onursal Başkanı oldu. Kale Kilit’in 55’inci yıl içerisinde gerçekleştirilen yetki değişikliğiyle ilgili toplantıda konuşan  Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Sadık Özgür’ün Türkiye’de ilk kez yerli kilit imalatını gerçekleştiren kişi olduğunu söyledi.

Geçen yıl 235 milyon dolarlık ciro gerçekleştirdiklerini, bu yıl yüzde 20’lik büyüme hedefi doğrultusunda 285 milyon dolarlık ciro hedeflediklerini kaydeden Özgür, geçen yıl 20 milyon adet kilit ürettiklerini ve Türkiye’nin kilit ihracatının yüzde 70’ini gerçekleştirdiklerini bildirdi. Kilitte dünya standartlarında üretim yaptıklarının altını çizen Sedat Özgür, “Bir söz vardır ’hırsıza kilit dayanmaz’ diye… Ancak biz yuvalarımızı güvenlik altında tutmak için maksimum güvenlik önlemleri ile hırsızın hep bir adım ilerisindeyiz” diye konuştu. Sedat Özgür, Yakında Kale Çelik Kapı çeşitlerinde parmak izi, göz bebeği veya uzaktan kumanda ile çalışan elektronik kilitler kullanılacaktır Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın